Domofony i wideodomofony.

Podstawowym urządzeniem, które zapewnia poczucie bezpieczeństwa w mieszkaniach i domach jest domofon. Zastosowanie domofonu w znacznym stopniu minimalizuje dostęp osób niepożądanych do posesji i mieszkań.

Systemy domofonowe obecnie stanowią standardowe wyposażenie wielu budynków i obiektów, nie tylko mieszkalnych. Nie tylko zwiększają komfort życia i ułatwiają wpuszczanie gości na teren posesji, ale także stanowią podstawowe zabezpieczenie mieszkań i domów.

Obecnie na rynku mamy dostęp do bardzo szerokiej oferty urządzeń do budowy instalacji domofonowych. Domofony, które pierwotnie miały służyć jedynie do komunikacji głosowej z osobami znajdującymi się na zewnątrz obiektu, współcześnie mają do zaoferowania znacznie więcej, między innymi:

  • zamek szyfrowy pozwalający na otworzenie drzwi wejściowych bez użycia klucza
  • zapalenie światła na klatce schodowej
  • funkcja interkom umożliwiająca komunikację z innymi użytkownikami systemu domofonowego

Właściciele domów i mieszkań coraz częściej korzystają także z wideodomofonów. Oprócz głosu osoby odwiedzającej nas możemy za pomocą kamery zobaczyć jej wygląd. Urządzenia te umożliwiają bardzo dobrą kontrolę osób wchodzących zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. Wideodomofon to połączenie domofonu z kamerą. Spełnia on dwie podstawowe funkcje:

  1. Umożliwia prowadzenie rozmów
  2. Umożliwia podgląd obrazu.

Nowoczesne urządzenia posiadają funkcje, które są bardzo przydatne właścicielom domów. Umożliwiają rejestrację wywołań i zapis obrazów, nagrywanie filmów, zmianę kątów widzenia kamery oraz współpracują przez Internet z urządzeniami mobilnymi z każdej części świata.

Instalacje domofonowe i wideodomofonowe.

Firma EL Technika Gliwice kompleksowo wykonuje montaż systemów domofonowych zarówno w budynkach prywatnych jak i publicznych – przedsiębiorstwach, biurach, wspólnotach mieszkaniowych oraz spółdzielniach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Nowoczesny domofon może zapobiec większej liczbie włamań niż system alarmowy.

Bezpieczeństwo mieszkańców i komfort użytkowania w dużym stopniu zapewni domofon dobrany odpowiednio do warunków lokalowych i potrzeb mieszkańców.

W ramach naszej działalności oferujemy kompleksowy:

  • montaż i serwis domofonów oraz wideodomofonów
  • wymiana systemów domofonowych z analogowych na cyfrowe
  • konserwacja / naprawa domofonów i wideodomofonów
  • usługi serwisowe