Modernizacja istniejących systemów monitoringu, alarmu, kontroli dostępu i zarządzania budynkami.

Przestarzałe systemy bezpieczeństwa budynków, takie jak system monitoring, system alarmowy, system kontroli dostępu lub system inteligentnego zarządzania budynkiem, wymagają modernizacji i przebudowy, tak, aby były dostosowane do stale rozwijających się wymagań i standardów bezpieczeństwa.

Unowocześnienie i rozbudowa funkcjonującego systemu monitoringu i systemu alarmowego.

Zajmujemy się kompleksowo dostarczaniem usług z zakresu projektowania, montażu, instalacji, naprawy i obsługi technicznej oraz rozbudowy i przebudowy systemów monitoringu, systemów alarmu i systemów kontroli dostępu. Monitoring i alarm są kluczowymi elementami systemu bezpieczeństwa budynków, dlatego muszą się charakteryzować jak najwyższą skutecznością i niezawodnością, tym bardziej, że funkcjonują w sposób ciągły, 24 godziny na dobę.

Modernizacja istniejącej instalacji systemu zabezpieczeń ma nie tylko wpływ na całościowe bezpieczeństwo budynku i jego pracowników lub mieszkańców podnosząc skuteczność monitoringu lub czujność alarmu, ale także ma wpływ na takie aspekty jak energooszczędność, wydajność i funkcjonalność. W ramach pracy na istniejących systemach bezpieczeństwa oferujemy:

 • przegląd i ocenę stanu technicznego istniejących instalacji monitoringu, alarmu i punktów kontroli dostępu (takich jak domofony i wideodomofony)
 • wykonanie projektu nowej instalacji lub projektu modernizacji
 • przebudowę całego systemu lub jego poszczególnych elementów
 • wymianę okablowania
 • wymianę urządzeń: kamer, czujników, rejestratorów, sterowników
 • dopasowanie istniejącej instalacji do aktualnych wymogów technicznych i standardów bezpieczeństwa
 • rozbudowę o nowe funkcjonalności

Oszczędność kosztów dzięki wymianie urządzeń na nowe.

Modernizacja systemów bezpieczeństwa obejmuje nie tylko całościową rozbudowę lub przeprojektowanie, ale także naprawę lub wymianę jego poszczególnych elementów, takich jak gniazdka lub przyłącza, dzięki czemu można zapobiec powstawaniom awarii elektrycznych.

Wymiana urządzeń na nowoczesne to także energooszczędność – nowoczesne elementy systemów bezpieczeństwa takie jak kamery, rejestratory, czytniki, panele sterujące itp. charakteryzują się o wiele niższym poborem prądu. Inwestycja w modernizację zwraca się bardzo szybko, a koszt unowocześnienia istniejącej instalacji w wielu przypadkach jest niższy, niż budowa nowej.

Dbamy o stan techniczny istniejących instalacji, podnosimy skuteczność i przedłużamy żywotność.

Zmodernizowanie funkcjonującego systemu monitoringu, alarmu, kontroli dostępu lub systemu inteligentnego zarządzania budynkiem to nie tylko podniesienie bezpieczeństwa i wydłużenie żywotności całej instalacji, ale także obniżenie kosztów eksploatacji. Wymiana urządzeń takich jak kamery, czujniki alarmu lub różnego rodzaju czytniki i panele sterujące, szczególnie te pracujące w sposób ciągły, dzięki stałemu postępowi technologicznemu gwarantuje większą energooszczędność i wyższą kulturę pracy, pozwalającą na obniżenie rachunków za prąd.

Zadbamy, by istniejąca instalacja monitoringu, alarmu i kontroli dostępu spełniały najnowsze wymogi bezpieczeństwa.

Monitoring, alarm i systemy kontroli dostępu to kluczowe elementy systemu bezpieczeństwa budynków, dlatego kluczowe jest ich regularne dostosowywanie do zmieniających się technologii i podnoszenia standardów bezpieczeństwa.

Na podstawie projektu wykonujemy demontaż elementów przeznaczonych do wymiany, a na ich miejsce montujemy nowe urządzenia, które umożliwią lepszą pracę systemów i instalacji. Warunkiem niezbędnym do oddania zmodernizowanej instalacji do eksploatacji jest przeprowadzenie niezbędnych pomiarów i testów sprawdzających. Pozytywne wyniki pomiarów dają podstawy do uruchomienia i konfiguracji systemu, który można przekazać do eksploatacji użytkownikom: mieszkańcom lub pracownikom.

Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi (właścicielami domów jednorodzinnych i mieszkań), wspólnotami i osiedlami mieszkaniowymi, jak i klientami biznesowymi (firmy, urzędy, budynki przemysłowe). Po zapoznaniu się z wytycznymi i wymaganiami inwestora dokonujemy analizy stanu technicznego aktualnych instalacji i urządzeń. Najczęściej modernizowane systemy bezpieczeństwa w domach, sklepach, biurach, galeriach handlowych, magazynach i halach produkcyjnych to:

 • systemy monitoringu i systemy kamer przemysłowych
 • systemu alarmowe i systemy sygnalizacji włamania, napadu, pożaru, zalania itd.
 • systemy kontroli dostępu
 • systemy domofonowe i wideodomofonowe
 • elementy inteligentnego domu: systemy otwierania bram, okiennic, garażu, systemu wjazdu, systemy sterujące oświetleniem, ogrzewaniem itd.

Oszczędność kosztów, bezawaryjność i lepsza skuteczność – najważniejsze korzyści modernizacji systemu bezpieczeństwa.

Jesteśmy specjalistami od projektowania, montażu i instalacji systemów bezpieczeństwa budynków. Oferujemy prace modernizacyjne oraz przebudowę i rozbudowę istniejących, już funkcjonujących systemów monitoringu, alarmu czy kontroli dostępu. Profesjonalne przeprowadzenie modernizacji systemu bezpieczeństwa może okazać się tańsze, niż budowa systemu bezpieczeństwa od podstaw, a dodatkowo zapewnia:

 • obniżenie awaryjności dzięki całościowej poprawie stanu technicznego
 • zwiększenie skuteczności systemu i tym samym – podniesienie bezpieczeństwa użytkowników
 • obniżenie kosztów eksploatacji dzięki wymianie urządzeń na nowoczesne, które charakteryzują się większą energooszczędnością
 • wydłużenie żywotności instalacji

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszej wykwalifikowanej kadry technicznej, oraz wyposażeniu w nowoczesny sprzęt monterski i pomiarowy potrafimy szybko i dokładnie wykonać każdą modernizację systemów bezpieczeństwa, począwszy od domofonów przez monitoring i systemy alarmowe, a na inteligentnych domach i sieciach komputerowych kończąc. Zapraszamy do kontaktu.