Jesteśmy specjalistami od projektowania, budowy i konfiguracji sieci komputerowych.

Oferujemy kompleksowe usługi dla klientów indywidualnych oraz firm, instytucji i urzędów w dziedzinie projektowania i montażu infrastruktury sieci komputerowych.

Obecnie w każdym domu i firmie komputery są podstawowym wyposażeniem i narzędziem pracy oraz rozrywki. Sieć komputerowa w największym uproszczeniu, to połączone ze sobą komputery za pomocą kanału transmitującego dane: np. łączem światłowodowym lub bezprzewodowym sygnałem radiowym. Poprawnie zaprojektowana i skonfigurowana sieć komputerowa umożliwia szybkie pozyskiwanie i wymianę informacji oraz komunikację pomiędzy poszczególnymi urządzeniami przynależącymi do siec: komputerami, konsolami do gier, stacjami roboczymi, serwerami zewnętrznymi, a także urządzeniami peryferyjnymi takimi jak skanery, drukarki lub inne urządzenia wielofunkcyjne. Sieci komputerowe umożliwiają nie tylko wymianę plików pomiędzy komputerami, ale również wykonywanie pracy zdalnej na programach zainstalowanych na innych komputerach.

Profesjonalna obsługa firm i klientów indywidualnych w zakresie doradztwa i obsługi informatycznej. Serwis sieci komputerowych.

Firma EL-Technika zapewnia zarówno stałą obsługę firm i osób prywatnych, jak i jednorazowe zlecenia. Kompleksowo zaprojektujemy i skonfigurujemy całą infrastrukturę sieciową od A do Z – zarówno w domu, jak i w firmie. Przeprowadzamy diagnostykę i rozwiązujemy problemy infrastrukturalne oraz związane z błędną konfiguracją sieci. Oferujemy także serwis i modernizację istniejących sieci komputerowych. Działamy na terenie Górnego Śląska: Gliwic, Zabrza, Katowic i okolicznych miejscowości. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych i biznesowych. Oferujemy pełen zakres usług:

  • projektowanie infrastruktury sieciowej
  • wykonanie i instalacja okablowania sieciowego
  • konfigurację urządzeń sieciowych i urządzeń podłączonych do sieci
  • diagnostykę i serwis istniejących sieci
  • kompleksową obsługę informatyczną
  • usługi w ramach modernizacji i konserwacji

Nowoczesna sieć komputerowa w domu i w firmie.

Oferujemy naszym klientom profesjonalne projektowanie i wykonywanie sieci komputerowych przeznaczonych dla użytku domowego i małych firm oraz rozbudowanych sieci wykorzystywanych do pracy w dużych przedsiębiorstwach i korporacjach. Duże doświadczenie jakie posiadamy w zakresie tworzenia sieci komputerowych gwarantuje ich prawidłową i nieprzerwaną pracę oraz automatyczne wykrywanie ewentualnie występujących awarii. Wykonujemy układy sieci pozwalające na dokonywanie ich rozbudowy bez konieczności przerw w pracy. Projektując sieć komputerową uwzględniamy potrzeby naszych klientów i postęp technologiczny, aby sieć mogła być wykorzystywana przez wiele lat.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie oraz zarządzaniu sieciami komputerowymi i teleinformatycznymi.

Od lat projektujemy i wykonujemy zarówno małe, lokalne sieci komputerowe przeznaczone do użytku domowego, jak i zaawansowane struktur sieciowych na potrzeby dużych firm, które ułatwiają pracę w środowisku zdalnym.

Projektujemy oraz budujemy sieci kablowe, bezprzewodowe i światłowodowe. Wykonujemy maszty, szafy rozdzielcze, zaawansowane konfiguracje sieciowe oraz serwery usług internetowych. Znajomość zasad i technik układania kabli ma wpływ na prędkość transmisji oraz konserwację, dlatego do instalacji sieci komputerowej warto zatrudnić profesjonalistów z firmy EL-Technika.

Nowoczesna sieć komputerowa przynosi wymierne korzyści nawet najmniejszym firmom bez względu na branżę jaką reprezentuje i liczbę zainstalowanych komputerów oraz urządzeń peryferyjnych. Właściwie zaprojektowana i wykonana sieć komputerowa jest podstawą prawidłowego funkcjonowania każdej firmy. Pracownicy korzystający z komputerów połączonych w sieć mają możliwość z każdego miejsca pracy wyposażonego w komputer pobierać informacje z bazy danych, odtwarzać materiały wideo, drukować niezbędne zestawienia i etykiety, otwierać pocztę elektroniczną i przeglądać strony internetowe. Sieć internetowa pozwala na zmniejszenie liczby drukarek i skanerów oraz umożliwia korzystanie z jednego łącza internetowego, co przynosi wymierne zmniejszenie nakładów finansowych.

Systemy sieciowe o najwyższym standardzie bezpieczeństwa i niezawodności z wykorzystaniem zabezpieczeń VPN.

Realizujemy całościowo projekty infrastruktury sieci komputerowej. Analizujemy zapotrzebowanie oraz szacujemy ilość koniecznego sprzętu. Po zatwierdzeniu schematu instalacji przez zleceniodawcę i skompletowaniu urządzeń przystępujemy do montażu. Specjalizujemy się w projektowaniu i wykonywaniu rozbudowanych korporacyjnych sieci wewnętrznych na potrzeby firm z wykorzystaniem mechanizmów zabezpieczeń VPN. Obsługujemy przedsiębiorstwa, biura, urzędy i instytucje.

Instalacje sieci komputerowej w domu i mieszkaniu.

Lokalna sieć komputerowa LAN zainstalowana w domu staje się niezbędna w związku z możliwością podłączenia do niej kolejnych urządzeń. Do sieci coraz częściej podłącza się systemy monitoringu, telewizory, konsole i telefony. Kompleksowo do sieci komputerowej można podłączyć system inteligentnego domu co przekłada się na komfort życia całej rodziny. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.