Oferujemy kompleksowe usługi montażowe elektronicznych systemów kontroli dostępu.

Systemy kontroli dostępu są aktualnie jednymi z najczęściej stosowanych systemów zabezpieczeń, co wynika z szerokiej możliwości ich zastosowania, łatwej rozbudowy oraz względnie niewielkich kosztów wdrożenia.

System kontroli dostępu pozwala na łatwiejszą identyfikację osób wchodzących na dany teren czy do konkretnego budynku lub pomieszczenia. Składa się z odpowiednio dobranych urządzeń i oprogramowania. Systemy tego rodzaju wykorzystywane są między innymi w budynkach i osiedlach mieszkalnych, biurowcach oraz budynkach przemysłowych. Systemy wykorzystują kody numeryczne, breloki i karty dzięki czemu są tak skuteczne w identyfikacji osób.

Celem systemów kontroli dostępu jest przede wszystkim ochrona bezpieczeństwa osób przebywających w chronionych budynkach za pomocą urządzeń identyfikacyjnych, takich jak karty, identyfikatory lub czytniki. Gwarantuje to, iż do wyznaczonego pomieszczenia wejdzie tylko osoba uprawniona.

Systemy kontroli dostępu – kompleksowa oferta dla firm i dla domów jednorodzinnych.

Zajmujemy się projektowaniem, montażem, modernizacją oraz konserwacją elektronicznych systemów kontroli dostępu. Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz audyty, szkolenia i przeglądy, a także konfigurację oprogramowania i instalację urządzeń towarzyszących. Nasza oferta przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców.

Firma EL-Technika dostarcza usługi związane z projektowaniem, montażem i instalacją systemów kontroli dostępu w:

 • domach jednorodzinnych, mieszkaniach i osiedlach mieszkaniowych
 • obiektach biurowych i instytucjach: szkołach, przedszkolach itd.
 • garażach podziemnych, parkingach
 • budynkach przemysłowych, magazynach, halach produkcyjnych
 • sklepach, marketach, galeriach handlowych

Elektroniczne systemy kontroli dostępu – najważniejsze zalety.

Instalacje systemów kontroli dostępu posiadają wiele zastosowań, są powszechnie używane i stosowane przez biurowce, szkoły i uczelnie, parkingi, hotele, obiekty przemysłowe, osiedla mieszkaniowe itd. Zastosowanie systemu kontroli w połączeniu z monitoringiem zapewnia podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz zmniejsza ryzyko strat związanych z kradzieżą. Ponadto umożliwia zmniejszenie liczby pracowników ochrony co przekłada się na obniżenie kosztów działalności zakładu.

Najważniejsze zalety systemu kontroli dostępu:

 • pełna kontrola dostępu do budynku, strefy lub pomieszczeń.
 • pełna dokumentacja wejść i wyjść pracowników lub mieszkańców budynku.
 • zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie obiektu
 • redukowanie ryzyka strat związanych z kradzieżą
 • obniżenie kosztów działalności przedsiębiorstwa przez redukcje personelu ochrony fizycznej

Zastosowanie systemu kontroli dostępu zapewnia podniesienie poziomu bezpieczeństwa budynku.

Montowane przez nas systemy to nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania o wysokiej niezawodności i funkcjonalności, wykraczającej poza prostą kontrolę. Systemy te są źródłem informacji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu, usprawniają organizację pracy oraz podnoszą bezpieczeństwo obiektu i jego użytkowników: mieszkańców, pracowników, klientów lub personelu itd.

Na czym polega system kontroli dostępu? Działanie systemu kontroli dostępu.

Kontrola dostępu to system stworzony do zabezpieczenia i ograniczenia dostępu do wyznaczonych budynków lub pomieszczeń osobom nieuprawnionym.

System kontroli dostępu pozwala na odpowiednie zaprogramowanie, kto i w jakim czasie może przebywać w wyznaczonym miejscu. Tylko posiadacze osobistych identyfikatorów mogą wejść do stref tylko dla nich dostępnych. System kontroli dostępu sprawnie i skutecznie nadzoruje i kieruje ruchem osób w firmach i instytucjach. Obecnie systemy kontroli dostępu są powszechnie stosowane w zakładach przemysłowych, hotelach, szkołach, na parkingach, a także w lokalach mieszkalnych, handlowych i usługowych.

Podstawowe funkcje systemów kontroli dostępu:

 • weryfikacja osób upoważnionych do wejścia na teren budynku lub pomieszczenia,
 • konfiguracja różnych poziomów dostępu,
 • integracja z systemami alarmowymi, monitoringu oraz systemem inteligentnego budynku

Profesjonalnie zainstalowana kontrola dostępu w biurze pozwoli na weryfikację wchodzących i wychodzących osób, natomiast system kontroli dostępu w magazynie pozwoli na wejście tylko osobom posiadającym do tego stosowne uprawnienia. Uprawnienia może nadawać tylko administrator tego systemu, dzięki czemu właściciel posiada pewność, że do wyznaczonych miejsc wejdzie tylko ktoś komu na to pozwolisz.

Oprogramowanie systemu umożliwia identyfikację osób przebywających w poszczególnych pomieszczeniach lub strefach oraz rejestruje czas w jakim osoby upoważnione tam przebywały. Informacja o ilości osób przebywających w danym miejscu jest niezwykle istotna dla służb ratunkowych w czasie awarii lub pożaru.

Dzięki swej konstrukcji elementy systemu kontroli mogą być stosowane właściwie w każdym miejscu włączając w to mieszkania i domy jednorodzinne, gdzie bardzo dobrze pracują z systemami inteligentnego domu.

Kompleksowy montaż systemów kontroli dostępu. Projektowanie, instalacja, konfiguracja i wsparcie techniczne.

Firma EL-Technika zajmuje się projektowaniem i instalacją profesjonalnych systemów kontroli dostępu. Oferujemy kompletne rozwiązania odpowiednie dla każdego obiektu lub chronionej strefy. Na każdym etapie wdrożenia systemu zapewniamy bardzo szerokie wsparcie techniczne. Zajmujemy się profesjonalnymi usługami serwisowymi w czasie gwarancji systemu jak również po jego upływie. Zapraszamy do kontaktu.