Nowoczesne i inteligentne systemy alarmowe.

Oferowane przez nas usługi z zakresu instalacji systemów alarmowych to także kompleksowe usługi związane z naprawą i konserwacją urządzeń alarmowych, a także integracją z innymi systemami zabezpieczeń, np. systemami monitoringu wizyjnego.

Instalacja alarmowa wśród innych systemów zabezpieczeń cieszy się największą popularnością, a w nowo budowanych domach stały się zjawiskiem powszechnym. Inwestorzy już na etapie projektowania budynku powinni pomyśleć o solidnym zabezpieczeniu swojego mienia. Projekt instalacji alarmowej najlepiej powierzyć pracownikom wyspecjalizowanej w tym kierunku firmy.

Na sposób montażu instalacji alarmowej bardzo duży wpływ ma lokalizacja budynku. Włamywacze najczęściej zaglądają do budynków położonych na skraju miejscowości lub osiedla. Sposób rozmieszczenia czujników w bardzo dużym stopniu zależy od kształtu budynku, liczby okien i drzwi oraz od ogrodzenia działki. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki specjaliści wykonają projekt i zamontują wszystkie elementy instalacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku w taki sposób, aby osoby w nim mieszkające czuły się bezpiecznie.

Kontroluj alarm za pomocą smartfona.

System alarmowy obsługiwany jest przez urządzenia sterujące do których należą klawiatury, karty, piloty i breloczki. Przy ich pomocy możemy dokonywać aktywowania, dezaktywowania i programowania systemu. Czynności te mogą być również wykonywane za pomocą urządzeń mobilnych.

Skuteczne zabezpieczenie domu i firmy.

Systemy alarmowe są w dzisiejszych czasach synonimem bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Główną zaletą posiadania systemu alarmowego jest spokój i bezpieczeństwo. Już sam fakt posiadania systemu alarmowego znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo włamania. Niestety wiele osób decyduję się na system alarmowy dopiero po próbie włamania do ich lokalu, dlatego warto przemyśleć ten temat już teraz – zanim stanie się za późno.

Informacje o sytuacji na obszarze strzeżonym przez system zbierają czujniki. W zależności od informacji jaką mają przekazać można podzielić je następująco:

  • Mechanizmy kontaktronowe – chroniące okna i drzwi.
  • Czujniki z mikrofonem i mechanizmy wstrząsowe – chroniące szyby.
  • Czujniki ruchu – wykrywają pojawienie się człowieka.
  • Czujniki dymu, gazu, tlenku węgla.
  • Czujnik wysokiej temperatury.
  • Czujnik zalania wodą.
  • Bariery mikrofalowe i podczerwieni – przecięcie wiązki promieniowania uruchamia alarm.

Bardzo ważną częścią systemu są sygnalizatory dźwiękowe i świetlne oraz urządzenia powiadamiania. Informacja z czujnika przekazywana jest do centrali, a stamtąd uruchamiana jest sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Urządzenia sygnalizacyjne montuje się w takich miejscach skąd można je zobaczyć lub usłyszeć, powinny jednak być niedostępne dla intruzów.

Sercem systemu alarmowego jest centrala, która odbiera i przetwarza wszystkie sygnały z czujników rozmieszczony w budynku i na zewnątrz. To tam następuje analiza wszystkich sygnałów, włączenie alarmu i wysyłanie informacji do właściciela lub agencji ochrony o pojawieniu się intruzów. W celu zwiększenia bezpieczeństwa centralę montuje się w miejscach do których dostęp mają tylko osoby uprawnione.