Oferujemy wsparcie techniczne i serwis systemów bezpieczeństwa budynków.

Zapewniamy pełną obsługę serwisową w trakcie trwania oraz po upływie gwarancji producenta dla klientów indywidualnych i biznesów dla nowo zainstalowanych oraz istniejących systemów monitoringu, alarmu, kontroli dostępu i automatyzacji budynków.

Systemy bezpieczeństwa budynków, w szczególności system monitoringu, system alarmu oraz system kontroli dostępu, które charakteryzują się ciągłą pracą, wymagają stałej i regularnej opieki technicznej, która umożliwi ich bezawaryjne i skuteczne funkcjonowanie. Naszym celem jest nie tylko naprawa i wymiana sprzętu, ale przede wszystkim dbanie o komfort ich użytkowników: mieszkańców lub pracowników. Skuteczny system bezpieczeństwa to system, który działa w sposób prawidłowy, dlatego warto zatrudnić profesjonalną firmę, która zadba o wzorowy stan techniczny wszystkich instalacji w budynku.

Profesjonalny serwis i konserwacja poszczególnych urządzeń i całych instalacji.

Obsługa serwisowa oznacza wsparcie techniczne, rozwiązywanie problemów, wykonywanie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz konserwacji, zmiany konfiguracyjne, a także prace z zakresu przebudowy, rozbudowy i modernizacji całego systemu bezpieczeństwa. Posiadamy doskonale wyszkolony personel specjalizujący się w precyzyjnym i skutecznym usuwaniu zarówno drobnych usterek jak i większych awarii. Na czas napraw oferujemy urządzenia zastępcze.

W ramach obsługi serwisowej i konserwacji systemów bezpieczeństwa oferujemy:

  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • diagnostykę, naprawę i usuwanie awarii
  • regularne przeglądy techniczne
  • konsultacje i pomoc techniczną w obsłudze urządzeń, pomoc w aktualizacji oprogramowania
  • urządzenia zastępcze na czas naprawy
  • czyszczenie podzespołów: obiektywów i soczewek, czujników, wentylatorów i elementów chłodzenia
  • regulacja napięcia wyjściowego

Zajmujemy się serwisem i konserwacją urządzeń zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na terenie wspólnot i osiedli mieszkaniowych oraz w prywatnych firmach, sklepach, galeriach handlowych, halach produkcyjnych i magazynach. Do współpracy zapraszamy zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych. Warto pamiętać, że w przypadku przedsiębiorstw obowiązek poprawności działania urządzeń spoczywa na pracownikach, dlatego dla firm oferujemy dedykowaną ofertę długoterminowej usługi serwisu i konserwacji. Prowadzimy także szkolenia z obsługi systemów bezpieczeństwa dla pracowników.

Profesjonalny serwis i naprawa urządzeń monitoringu i alarmów.

Jesteśmy nie tylko specjalistami z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie systemów bezpieczeństwa budynków, ale także użytkownikami tych systemów, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę, jak kluczowa jest skuteczność i niezawodność działania instalacji odpowiadające za bezpieczeństwo mieszkańców domu jednorodzinnego, osiedla mieszkaniowego lub pracowników firmy. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami, niezależnie od tego czy jesteś osobą prywatną czy dużym przedsiębiorstwem – wiemy jak ważna jest nieprzerwana łączność z klientami i dostępność, dlatego podstawową diagnostykę i analizę awarii dokonujemy zdalnie w możliwie natychmiastowy sposób.

Specjalizujemy się w serwisowaniu i konserwacji systemów monitoringu, kontroli dostępu i alarmów.

Oferujemy profesjonalne usługi serwisowania, naprawy i konserwacji systemów bezpieczeństwa budynków. Wykonujemy okresowe przeglądy i zapewniamy wsparcie w ramach obsługi technicznej, użytkowania, aktualizacji oprogramowania oraz wymiany wadliwych komponentów.

Warto, aby przeglądy techniczne oraz bieżące naprawy były wykonywane przez profesjonalistów z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem, ponieważ od prawidłowego i bezawaryjnego funkcjonowania monitoringu lub systemu alarmu zależy bezpieczeństwo całego budynku. Dodatkowo, niektóre usterki zaawansowanych systemów sterujących są możliwe do wykrycia jedynie podczas przeglądu konserwacyjnego wykonywanego przez technika posługującego się specjalistycznym sprzętem.

Na czym polega konserwacja systemów bezpieczeństwa budynków?

Konserwacja urządzeń i instalacji bezpieczeństwa, takich jak systemy monitoringu, systemu alarmu, systemu kontroli dostępu oraz systemy inteligentnego zarządzania budynkami polegają na regularnym testowaniu i pomiarach skuteczności i niezawodności instalacji. Weryfikowane jest okablowanie i zasilanie, sprawdzane jest napięcie oraz łączność komunikacyjna między urządzeniami, a także stan techniczny urządzeń (widoczność kamer lub aktywność i zasięg działania czujników alarmowych) i aktualność oprogramowania.

Konserwacja kamer w systemach monitoringu.

Na szczególną uwagę zasługują urządzenia optyczne wchodzące w skład instalacji bezpieczeństwa, takie jak kamery w systemach monitoringu. Obiektywy i soczewki wymagają starannego czyszczenia i regulacji parametrów ostrości obrazu. Zasilacze potrzebują systematycznej kontroli oraz regulacji napięcia wyjściowego, ponieważ zbyt wysokie napięcie może prowadzić do uszkodzenia podłączonych urządzeń. Kluczowe jest również regularne „odkurzanie” elementów chłodzenia i wentylatorów – jest to tym bardziej istotne w przypadku systemów, które pracują 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Wszystkie poszczególne elementy każdego systemu bezpieczeństwa (od przyłączy i gniazdek, po okablowanie, na rejestratorach, sygnalizatorach, sterownikach, czytnikach i urządzeniach zapisu kończąc) musi być w odpowiedni sposób konserwowany, tzn. utrzymywany we wzorowym stanie technicznym, który umożliwia bezproblemowe funkcjonowanie całego systemu i zagwarantuje bezpieczeństwo mieszkańców lub pracowników.

Oferta serwisowania instalacji monitoringu, alarmu i systemów bezpieczeństwa dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Firma EL-Technika oferuje także umowy długoterminowe w ramach serwisowania i konserwacji systemów bezpieczeństwa. Do współpracy zapraszamy zarówno właścicieli domów jednorodzinnych, administratorów nieruchomości, zarządców wspólnot i osiedli mieszkaniowych, jak i klientów biznesowych: firmy, instytucje czy urzędy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, montażu i instalowaniu systemów bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych, obiektach przemysłowych, handlowych oraz usługowych. Działamy na terenie Górnego Śląska. Serwisujemy instalacje na terenie takich miast jak Gliwice, Zabrze, Katowice oraz wszystkich okolicznych miejscowości. Zapraszamy do kontaktu.