Projektujemy, wdrażamy oraz serwisujemy instalacje antenowe i satelitarne.

Podstawą dobrego odbioru jest dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja antenowa, której zadaniem jest rozprowadzenie sygnału radiowo-telewizyjnego do wszystkich odbiorników znajdujących się w naszym domu.

Na etapie projektowania należy uwzględnić wiele aspektów mający znaczący wpływ na odbiór sygnałów radiowo-telewizyjnych. Najważniejszym elementem instalacji jest antena, która musi być odpowiednio dobrana. W związku z wieloma zależnościami mającymi wpływ na rodzaj anteny zadanie to najlepiej powierzyć specjalistom.  Wykonujemy zbiorcze instalacje antenowe w budynkach prywatnych oraz publicznych (przedsiębiorstwach, biurach, wspólnotach mieszkaniowych i spółdzielniach).

Oferujemy:

  • montaż anten satelitarnych i naziemnych
  • naprawa anten satelitarnych i naziemnych
  • ustawianie anten satelitarnych i naziemnych
  • montujemy, naprawiamy i ustawiamy anteny Cyfrowy Polsat, Cyfra+ itd.

Jesteśmy specjalistami od montażu instalacji antenowych.

Instalacja antenowa jest ważnym systemem w domu jednorodzinnym i dlatego projekt i wykonanie instalacji najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie. W czasie montażu anten oraz prowadzeniu przewodów zwracamy uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale także estetykę wykonania. Kluczowe jest dla nas bezpieczeństwo mieszkańców. Anteny montujemy na profesjonalnie wykonanych wspornikach, które wytrzymają silne podmuchy wiatru i nie ulegną uszkodzeniu w czasie śnieżycy.

Satelitarne instalacje antenowe dla domów jednorodzinnych.

Podczas projektowania instalacji antenowej zapewniamy możliwość łatwej konserwacji, napraw i ewentualnej rozbudowy.

Bardzo istotnym aspektem jest umiejętny dobór anten naziemnych w zależności od pasma w jakim nadawane są kanały w poszczególnym regionie uwzględniając przy tym moc nadajnika.

Na wielu budynkach oprócz anten telewizji naziemnej montuje się satelitarne systemy antenowe. Sygnał z satelity odbity od czaszy anteny i wzmocniony w konwerterze przekazywany jest do sumatora (tzw. multiswitch), w którym sumowany jest z sygnałem telewizji naziemnej i przekazywany za pomocą przewodów do gniazd antenowych w wybranych pokojach. Dzięki temu można oglądać różne programy telewizyjne na wielu odbiornikach. Ponadto do sumatora można również podłączyć sygnał z systemu monitoringu budynku i obserwować obraz z kamer z dowolnego miejsca w domu.

Niezbędne jest także umiejętne rozplanowanie i dobór wzmacniaczy dystrybucyjnych oraz osprzętu antenowego indywidualnego dla każdej instalacji antenowej w celu wyeliminowania zakłóceń. Również w celu osiągnięcia idealnej jakości obrazu na wszystkich odbiornikach, których liczba jest praktycznie nieograniczona stosujemy filtry, korektory czy wzmacniacze kanałowe po zapoznaniu się z panującymi warunkami falowymi wokół obiektu i możliwymi zakłóceniami.

Ważnym elementem instalacji antenowej jest zabezpieczenie przepięciowe, które chroni wszystkie urządzenia współpracujące z instalacją antenową w czasie wyładowań atmosferycznych.