Projektowanie infrastruktury technicznej systemów alarmowych i monitoringu.

Projektowanie jest kluczowym etapem podczas wdrażania systemów bezpieczeństwa. We współpracy z architektami i inwestorami opracowujemy schematy techniczne projektowanych instalacji, które stanowią podstawę dalszych działań budowlanych.

Projektowanie poprzedza projekt wykonawczy, zgodnie z którym możliwy jest późniejszy montaż. Zatrudnieni w firmie EL-Technika doświadczeni specjaliści – inżynierowie oraz monterzy – wykonują dokładne przedmiary i wypełniają stosowną dokumentację techniczno-budowlaną. W zależności od potrzeb i wymagań inwestora opracowujemy:

  • projekt koncepcyjny
  • projekt budowlany
  • projekt przetargowy
  • projekt wykonawczy
  • kosztorysy
  • dokumentację powykonawczą.

Jak wygląda proces projektowania systemów bezpieczeństwa?

Projektowanie systemu monitoringu lub systemu alarmu rozpoczynamy od rozmów z inwestorem i projektantem budynku. Pracownicy firmy EL-Technika przed rozpoczęciem etapu projektowania spotykają się z inwestorem w celu omówienia potrzeb i propozycji związanych z ilością systemów i instalacji do wykonania w nowo powstałym budynku. Szczegółowo omawiamy rozmieszczenie głównych elementów systemu, położenia czujników i punktów sterowania.

Dokładnie analizujemy wszystkie informacje przekazane przez przyszłych mieszkańców ponieważ będą one miały bardzo duży wpływ na komfort użytkowania zamontowanych instalacji. Do każdego projektu podchodzimy w bardzo indywidualny sposób mając na względzie nie tylko warunki techniczne wewnątrz i na zewnątrz obiektu, ale również długą i bezawaryjną pracę systemu. Po konsultacjach z inwestorem wdrażana jest instalacja oraz montaż wszystkich elementów systemu bezpieczeństwa, takich jak system monitoringu lub alarmu. Klientów obsługujemy kompleksowo w miarę możliwości przedstawiając alternatywne koncepcje wykonania.

Projekty instalacji bezpieczeństwa w oparciu o założenia inwestora.

Projektujemy skuteczne systemy monitoringu, systemy alarmu oraz instalacje z zakresu automatyki budynkowej. Wykonujemy kompleksowe instalacje z zakresu systemów zabezpieczeń w oparciu o najnowsze technologie. Zaprojektujemy i pomożemy dobrać najbardziej odpowiedni system oraz sprzęt odpowiadający Twoim wymaganiom. Posiadamy wieloletnie doświadczenie z zakresu projektowania systemów bezpieczeństwa poparte zaawansowanym zapleczem technicznym.

Projektowanie systemów bezpieczeństwa i automatyki budynków.

Oferujemy kompleksową obsługę inwestorów na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego w zakresie elektronicznych systemów bezpieczeństwa i automatyki budynków.

Firma EL-Technika kompleksowo opracowuje projekty instalacji domofonowych, wideodomofonowych, alarmowych oraz monitoringów i systemów inteligentnego domu dla małych i dużych firm, sklepów, magazynów, hurtowni i placów budów. Naszą ofertę kierujemy zarówno do inwestorów indywidualnych, jak i do przedsiębiorców, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Poza projektem i montażem zapewniamy regularne kontrole i opiekę techniczną oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Całościowa koordynacja od fachowego projektu po profesjonalny montaż.

W czasie spotkań z architektem prowadzimy szerokie konsultacje w zakresie rozmieszczenia elementów instalacji oraz ich przebiegu w obiekcie. Nasze propozycje nanosimy na planie budynku i wspólnie oceniamy czy konieczne do wykonania są dodatkowe ścianki, przepusty lub podpory na elementy systemu. Sprawdzamy czy wszystkie instalacje wykonywane w budynku nie będą ze sobą kolidowały.

Dokumentację techniczną instalowanych systemów elektronicznych w sposób profesjonalny przygotowujemy nie tylko dla nowo budowanych obiektów. Nasza oferta obejmuje również prace projektowe dla obiektów istniejących i będących w trakcie budowy. W tym przypadku dokonujemy dokładnej inwentaryzacji obiektu i na bazie zebranego materiału przystępujemy do wykonywania prac projektowych.

Zapraszamy do współpracy zarówno prywatnych inwestorów jak i biura projektowe oraz podwykonawców inwestycji. Zachęcamy do kontaktu.