Inteligentny dom to inwestycja w bezpieczeństwo Twojej rodziny.

W odpowiedzi na maksymalizację funkcjonalności, komfortu oraz poprawę bezpieczeństwa zajmujemy się kompleksowym wdrażaniem zintegrowanych systemów zarządzania znajdującymi się w budynku instalacjami i sieciami zabezpieczeń.

Pozwala to na stworzenie wysoce zaawansowanych, inteligentnych obiektów przyjaznych domownikom, które charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem, wygodą, komfortem oraz oszczędnością, nie tylko czasu, ale także pieniędzy poprzez ograniczenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych czujek ruchu i obecności oferujemy automatyczne sterowanie praktycznie dowolnym urządzeniem. Przykładowe zastosowania:

  • zdalne i zautomatyzowane sterowanie instalacjami elektrycznimi: oświetleniem, żaluzjami, roletami, bramą, drzwiami, oknami itd.
  • sterowanie nagłośnieniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją
  • inteligentne systemy zasilania i zarządzania energią
  • zintegrowane systemy bezpieczeństwa: monitoringu, systemy alarmowe, kontroli dostępu, ochrony przeciwpożarowej, sygnalizacji włamania i napadu, symulacja obecności itd.

Zainwestuj w nowoczesny, inteligentny dom.

Inteligentny dom to nowoczesny sposób sterowania urządzeniami niezbędnymi w domu. Jakie urządzenia wybrać i jak skonfigurować cały system? Oto najlepiej zapytać eksperta z firmy EL Technika Gliwice. Zastosowanie systemów inteligentnego zarządzania i sterowania przeznaczone jest nie tylko dla prywatnych domów, ale także dla biur, hoteli, spółdzielni mieszkaniowych czy też osiedli.

Inteligentny dom to nie tylko bezpieczeństwo na wysokim poziomie, ale także komfort użytkowania i oszczędność.

Inteligentny dom integruje ze sobą systemy bezpieczeństwa, monitoringu, ogrzewania i chłodzenia, wentylacji, sterowania oświetleniem oraz optymalizujące zużycie energii elektrycznej.

Inteligentny budynek to bardzo wysoko zaawansowany technicznie obiekt posiadający jeden zintegrowany system zajmujący się zarządzaniem wszystkimi instalacjami znajdującymi się w budynku. Wszystkie informacje do systemu zarządzania pobierane są z wyspecjalizowanych czujników i detektorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu inteligentne domy reagują na zmianę warunków środowiska na zewnątrz i dostosowują do nich klimat wewnątrz budynku. W ten sposób podnosi się komfort życia użytkowników.

W skład zautomatyzowanych systemów zarządzania wchodzą urządzenia automatyki takie jak:

  • zawory regulacyjne i siłowniki wykorzystywane do regulacji temperatury,
  • czujniki temperatury i wilgoci,
  • przetworniki ciśnienia,
  • termostaty.

Całością zarządza sterownik, który jest sercem całego systemu. Do jego zadań należy zbieranie, analizowanie i przetwarzanie danych z czujników. Na podstawie zebranych informacji steruje pracą urządzeń wykonawczych.

W zależności od potrzeb mieszkańcy budynku mogą samodzielnie sterować urządzeniami wchodzącymi w skład systemu. Do najprostszych elementów sterowania należą sensory w budowie przypominające łączniki do włączania oświetlenia. Za ich pomocą można sterować roletami lub bramą. Więcej możliwości daje nam uniwersalny pilot umożliwiający sterowanie wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w domu.

Kolejnym urządzeniem przeznaczonym do sterowania systemem inteligentnego domu jest panel dotykowy montowany na ścianie wewnątrz budynku. Odpowiednia aplikacja zainstalowana na smarftonie umożliwia pełna integrację z systemem inteligentnego domu. Takie rozwiązanie w połączeniu z Internetem umożliwia właścicielowi budynku sterowanie wszystkimi podłączonymi urządzeniami z dowolnego miejsca na świecie.

System zarządzania inteligentnym domem zasilany jest energią elektryczną i dlatego wśród przyszłych użytkowników pojawiają się obawy związane z awariami systemu energetycznego. Brak zasilania inteligentnego domu nie spowoduje nieprzewidzianych sytuacji. Nie musimy się martwić, że zostaniemy zamknięci w budynku bez możliwości wyjścia. W takiej sytuacji drzwi, furtki czy bramy możemy otworzyć i zamknąć ręcznie. System sterowania inteligentnego domu uwzględnia takie sytuacje i jest na nie przygotowany. Po przywróceniu zasilania budynku cały system wraca do normalnej pracy. Przerwa w dostawie energii elektrycznej nie ma wpływu na utratę danych zawartych w pamięci systemu i nie trzeba zapisywać ich ponownie.