Bezpieczne osiedle mieszkaniowe dzięki nowoczesnym systemom monitoringu i kontroli dostępu.

Podstawowym systemem mającym wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców jest instalacja domofonowa, która w dużym stopniu utrudnia wejście do budynku.

Wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe borykają się problemami nieproszonych gości oraz przypadkami niszczenia wspólnego mienia. Występują częste przypadki wejścia do budynku osób nietrzeźwych, zakłócających spokój i wywołujących awantury z lokatorami. Problemem zarządców są również grupy młodzieży wykonujących na odnowionych elewacjach rysunki lub niecenzuralne napisy. Mieszkańcy kamienic i bloków dość mają wszechobecnych ulotek znajdujących się w skrzynkach na listy i na wycieraczkach. Rozwiązaniem tych problemów jest instalacja systemów podnoszących bezpieczeństwo obiektów, takich jak system kamer oraz system kontroli dostępu. Swoją ofertę kierujemy do zarządów wspólnot mieszkaniowych oraz do firmy administrujących nieruchomościami: osiedlami domów i bloków mieszkaniowych.

Instalujemy domofony i wideodomofony w budynkach mieszkalnych i na osiedlach mieszkaniowych.

Zapraszamy do współpracy spółdzielnie mieszkaniowe. Kompleksowo wykonujemy montaż nowoczesnych systemów domofonowych budynkach mieszkalnych, wspólnotach mieszkaniowych. Domofony, które pierwotnie miały służyć jedynie do komunikacji głosowej z osobami znajdującymi się na zewnątrz obiektu, współcześnie mają do zaoferowania znacznie więcej:

  • zamek szyfrowy pozwalający na otworzenie drzwi wejściowych bez użycia klucza
  • zapalenie światła na klatce schodowej
  • funkcja interkom umożliwiająca komunikację z innymi użytkownikami systemu domofonowego

Projektujemy i montujemy systemy kamer monitorujących osiedla i wspólnoty mieszkaniowe.

Doskonałym systemem do dokumentowania faktów wandalizmu jest monitoring. Odpowiednio rozmieszczone kamery oraz rejestrator zapisujący obraz umożliwią zgromadzenie materiału niezbędnego do identyfikacji osób niszczących wspólne mienie. Sama obecność zainstalowanych kamer w widocznym miejscu na terenie osiedla mieszkaniowego to nieoceniony czynnik w odstraszaniu i prewencji niepożądanych zdarzeń. Dzięki systemom monitoringu, na osiedlach i terenach wspólnot mieszkaniowych spada ilość aktów wandalizmu i kradzieży. Poprawia się również poziom czystości o porządku na osiedlu.

Do najważniejszych korzyści wynikających z zainstalowania systemu monitoringu na terenie osiedla to:

  • zwiększone bezpieczeństwo mieszkańców
  • prewencyjna ochrona przed kradzieżami i aktami wandalizmu
  • ograniczenie obecności obcych osób

Oferujemy kompleksowy montaż monitoringu na terenie wspólnot i osiedli mieszkaniowych.

Wideomonitoring osiedli mieszkaniowych to standard. Firmy deweloperskie już na etapie projektu przewidują wykorzystanie kamer do monitoringu. Realizujemy instalacje systemów monitoringu, systemów alarmowych oraz systemów kontroli dostępu, przeznaczone dla wspólnot mieszkaniowych, od projektu aż po montaż, konfigurację urządzeń oraz przeszkolenie z obsługi. Monitoring wideo jest możliwy również w nocy, dzięki czemu budynki mieszkalne są pod stałą obserwacją, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Kontrola dostępu to podstawa bezpieczeństwa mieszkańców na osiedlu mieszkaniowym.

Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania to kluczowa funkcja osiedli i wspólnot mieszkaniowych. Skutecznym narzędziem do realizacji celu bezpieczeństwa i ochrony mieszkańców jest zainstalowanie systemu kontroli dostępu.

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania to jedna z podstawowych potrzeb. W związku z tym, przed każdą wspólnotą mieszkaniową pojawia się szereg zadań i wymogów, których spełnienie przybliża daną społeczność do zapewnienia bezpieczeństwa. Jednym z takich wymogów jest autoryzacja dostępu do terenu danego osiedla, umożliwiająca ograniczenie znacznej większości zagrożeń, związanych z obecnością na terenie zamieszkania osób niepowołanych. Jesteśmy specjalistami od projektowania, montowania i serwisowania zaawansowanych instalacji i systemów bezpieczeństwa, takich jak systemy kontroli dostępu.

W każdym budynku znajdują się ważne pomieszczenia techniczne do których wstęp maja tylko osoby uprawnione. Otwarcie tych pomieszczeń przez osoby nie będące upoważnionymi pracownikami zasygnalizuje instalacja alarmowa przekazując informację o takim wejściu zarządcy nieruchomości.

Kompleksowe usługi związane z montażem systemów monitoringu i kontroli dostępu na osiedlach i wspólnotach mieszkaniowych.

Firma EL-Technika wychodząc naprzeciw oczekiwań zarządcom nieruchomości przeanalizuje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców. Zaprojektujemy i dokonamy profesjonalnego montażu niezbędnych systemów. W efekcie działania zainstalowanych przez nas systemów przypadki niszczenia mienia zostaną udokumentowane na nagraniach z monitoringu z możliwością ich kopiowania w celu przekazania zebranego materiału organom ścigania. Poprawnie działający domofon utrudni wstęp do budynku osobom obcym, a ważne pomieszczenia techniczne będą profesjonalnie zabezpieczone. Dbając o poprawne działanie wykonanych instalacji zapewniamy fachowy serwis gwarancyjny oraz po czasie jej zakończenia. Zaufaj profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem – zapraszamy do kontaktu.